פלא דק
 • למידע והזמנות חייגו
  077-7277973
  יצירת קשר
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם

דקים סינטטיים

כותרת הסינון לפי שמות
כותרת הסינון לפי מחיר
0
2500
דקים סינטטיים
דק סינטטי

דקים סינטטיים איכותיים ועמידים לטווח הארוך, קלים לניקוי וטובים יותר לאיכות הסביבה. דקים סינטטיים משמשים למטרת בניית פרגולות, ריצוף, גדרות, חיפוי עץ ועוד. למעשה, דק סינטטי הוא אלטרנטיבה פופולארית, במיוחד לדקים יקרים מעץ טבעי. דק סינטטי הוא דמוי עץ מיובא מארה"ב, היחיד במינו בישראל! 

דק סינטטי מספק לנו מראה יוקרתי, מסוגנן ועמיד. בדומה לעץ טבעי, הוא חסכוני בעלות ובתחזוקה השוטפת. אין כל צורך לשמן, ללטש או לצבוע. כל מה שיש לעשות הוא לנקות את המשטח באמצעות קצת מים וסבון.

ישנם סוגים שונים של דקים הדורשים פעולות תחזוקה שונות. דק הדורש תחזוקה ימשיך לעלות כסף גם לאחר התקנה, ולא רק כסף! דק מוזנח אינו מממש את המטרה שלו; לא רק שהוא אינו משרת אותך, אתה נהיה משועבד לו בזמן וכסף והוא הופך למטרד וכאב ראש מתמשך! אך לא נרגיש זאת אם נתקין דק סינטטי. בהמשך נראה את ההבדל בין דק סינטטי לדק עשוי עץ. חברת פלא דק מתמחה בהרכבת דקים סינטטיים ולה ניסיון רב בשנים ומוניטין של אמינות והצלחה. 

קטלוג דקים סינטטים של פלא דק

דקים סינטטים מעץ אורן

עץ סופח נוזלים ומושפע מלחות ולכן נרקב עם הזמן. הוא גם מתייבש בשמש, מתעוות ונסדק. ניתן לשמר עץ, אבל זאת עבודה שעולה בזמן ובכסף. בישראל משתמשים בעיקר בדקים מעץ אורן אירופאי. עץ האורן הוא ממשפחת המחטיים. צבעו בהיר והוא מלא שרף.

דק מעץ אורן דורש טיפול מתמיד. עם הזמן הוא מתבקע ונוצרים שבבים היכולים לפגוע בעור הבא במגע איתם. בכדי לשמור על דק אורן יש לשמן אותו בין פעמיים לארבע פעמים בשנה מכיוון שהשרף אמור לצאת בחצי השנה הראשונה לאחר הנחת הדק משמנים אותו רק לאחר מכן.

אני אישית נתקלתי במקרים של שרף גם לאחר שנה. בטווח הקצר דק אורן נראה כהוצאה קטנה לכיס, אך בטווח הארוך הוא הוצאה מתמשכת ולא זולה כלל. במידה ולא מטפלים בו האורן מאפיר, מתבקע ומחזיק מעט זמן. סיכוי גדול שלאחר זמן קצר יחסית תרצו להחליף אותו.

דק סינטטי בגינה

דקים סינטטיים מעץ איפאה טבקו 

בישראל נפוץ דק סינטטי בשם איפאה טבקו המגיע מיערות העד בברזיל. יש איכויות שונות של דק איפאה ואפילו זנים זולים יותר שהדביקו להם את השם איפאה.

לדוגמא דק קמרו שמכונה בשם (המטעה) דק איפאה. דק קמרו אינו דק איפאה. בכדי להשתמש בקמרו העץ חייב לעבור ייבוש בתנור. רוב העץ שמגיע לארץ אינו עובר ייבוש. קמרו שלא עבר תהליך ייבוש כראוי מתעוות תוך זמן קצר והורס את מבנה הדק.

גם דק איפאה טבקו מיובא לרוב ללא יבוש בתנור. לאור הדרישה הגדולה לדק איפאה, העץ נשלח ליעדו כשהוא עוד רטוב. ניתן ליבש אותו ללא תנור אך זה דורש יותר זמן. דק איפאה רטוב מגיב לשמש הישראלית בהתכווצות גבוהה מהרגיל. התכווצות זו יוצרת מרווחים גדולים מדי בין לוחות דק אשר פוגעים בדק הן מבחינה אסטטית והן מבחינה מעשית. היום ישנם גופים אקולוגיים שמשלמים למנסרות שלא לכרות עצי איפאה מפני שהם עומדים להיכחד. כתוצאה עלות האיפאה בעלייה מתמדת.

מהן פעולות השימור של דק איפאה?

בנוסף כמו בעץ אורן, יש צורך לשמן את הדק מספר פעמים בשנה כדי לשמר את צבעו החום של העץ. דק איפאה ללא שימון יאפיר תוך מספר חודשים ולבסוף יהפוך אפור מת. אם הזנחתם את הדק תצטרכו לעבוד כפליים בכדי ש "יחזור לחיים". חוזק העץ והתזוזה הטבעית שלו גורמים עם הזמן לברגים להתרופף ולעלות מעל פני הדק, דבר לא אסתטי שיכול גם לפגוע בכפות הרגליים. ניתן למנוע בעיה זו ע"י התקנה נסתרת (ללא ברגים).

רובכם בטח מכירים את זה: ראיתם אצל השכן דק איפאה שהרגע גמרו להתקין והוא נראה מהמם!  או ראיתם דק אורן אצל חברים שהיה זול ונראה לא רע בכלל (יומיים אחר התקנה). אבל המציאות שונה.

צריך לזכור שעץ כרות הוא כמו פרח שקטפו אותו; זה רק שאלה של זמן עד שהוא ימות! גם אם הכסף זמין, לרובנו אין זמן וחשק להתעסקות המתמדת בשמירתו של העץ. אם אתם אוהבים עץ אפור, עץ ישן או שאתם אוהבים לטפח את הדק וזה מסב לכם נחת, אז לכו על עץ טבעי. מי שכבר למד מניסיון בזיעת אפו ורוצה מענה, יש תשובה! היתרון המשמעותי של הדק הסינטטי הוא שאינו דורש תחזוקה. קיץ אחרי קיץ הוא ימשיך לשרת אתכם!

דקים סינטטיים קומפוזיט

דק זה עשוי תערובת של נסורת / אבקת עץ ופולימרים. ישנם יצרנים רבים בעולם של דקים סינטטיים קומפוזיט. בארה"ב ישנם תקנים מחמירים על דק סינטטי מסוג זה ולכן האיכות שלהם גבוהה, הן מבחינת חוזק והן מבחינת שימור הצבע. 

יש דק סינטטי שנראה כמו עץ, יש שנראים כמו חיקוי גרוע של עץ ויש בדוגמאות שונות עם חריצים וכדומה. הגוונים הם בד"כ גוונים טבעיים של עץ, גוונים חומים ואפור. הצבע בד"כ דוהה בחצי שנה הראשונה ואז מתייצב. בסופו של דבר מתקבל גוון בהיר מעט מן הצבע המקורי, להבדיל מדק עץ טבעי שמאפיר.

דק סינטטי מוקצף Cellular P.V.C

זהו דק סינטטי העשוי כולו מהקצפה של פוליוויניל כלוריד (PVC) כלומר 100% פלסטיק. כיום הוא יקר יותר מקומפוזיט בכ- 20%. אחת המגבלות היא שהוא מתרכך בחום גבוה. כדי למנוע היווצרות של "בטן" בימים חמים הוא דורש תשתית צפופה יותר (30 ס"מ מרכזים של קורות).

הוא גם רגיש למכות ועלול להשאיר גומות אם נופל עליו חפץ כבד. היתרונות שלו לעומת קומפוזיט הוא בהסרת כתמים, עמידות גבוהה יותר לשריטות ודהייה מופחתת. מכיוון שזו טכנולוגיה די חדשה בארץ אי אפשר לדעת בבטחה כיצד הוא עומד באקלים של ישראל בטווח הארוך ולא כל החברות בתחום מתמחות בשיווק דק מסוג זה.

דק סינטטי קומפוזיט עם ציפוי פלסטיק קשיח: Composite Deck with Capping

דק זה נחשב לדק הטוב ביותר. יש בו את כל היתרונות של דק קומפוזיט ובנוסף מעטפת פלסטיק שמגינה עליו מפני כתמים, שריטות ודהייה. דק זה הוא היקר ביותר ועולה בין 25% ל- 30% יותר מקומפוזיט. ניתן להתקין דקים סינטטים עם מחברים נסתרים.

פלא דק מייבאת מגוון רחב של דקים סינטטים קומפוזיט כגון:

 • אפור מוברש
 • אפור מסרק
 • חום טיק מוברש
 • חום טיק מסרק
 • איפאה
 • טיק

דק סינטטי יספק לכם את היתרונות של דק מעץ מלא ללא החסרונות

 1. איכות: דק סינטטי הוא תוצאה של יד האדם ולא על ידי הטבע. לוחות דקים סינטטים אשר עוברים בקרת איכות, ומעקב לכל אורך קו היצור, וכך מתקבל מוצר באיכות הגבוהה ביותר.
 2. מראה: דק סינטטי היוא בעלי מראה אחיד. וכך ניתן לקבל משטח דקים סינטטים בעל טקסטורה אחידה, אשר תמשך לאורך שנים, וזאת ללא תחזוקה שוטפת.
 3. תחזוקה: דקים דורשים תחזוקה או כל טיפול תקופתי אחר. לא צריך לצבוע, או לשמן דקים סינטטים. בנוסף הניקוי מאוד קל ונוח. 
 4. תרומה אקולוגית: דקים סינטטים אשר מיוצרים לרוב על ידי עץ ממוחזר ומחומרים סינטטיים, בכך נמנעת כריתת עצים ושמירה על יערות הגשם תנסו לדמיין כמה עצי איפאה צריכים לכרות עבור 100 מ"ר של דק איפאה אשר עשוי מעץ האיפאה. השימוש בדקים סינטטי מונע כריתה מיותרת של עצים ובכך מאפשר לשמר את הריאות הירוקות החשובות כל כך לבריאותינו. אם בחרתם בדקים איכותיים שמיוצרים בתהליך ידידותי לסביבה, תרמתם תרומה לשמירה על כדור הארץ.
 5. התקנה ואחריות: דק סינטטי קל מאוד להתקנה עצמית ונוחה בשיטת עשה זאת בעצמך.

בנוסף חשוב לדעת שהתקנה לא תקינה עלולה לפגוע בתעודת האחריות של היצרן לכן רצוי מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע מתאימים המתמחים בהתקנה או שיווק של דקים סינטטים לפני ביצוע. בין אותם בעלי מקצוע שנכנסו אל התחום, קיימים כאלו שמטרתם העיקרית היא הגדלת הרווח האישי. הם עושים זאת באמצעות התקנת דקים באיכות ירודה, תוך גביית מחירים גבוהים.

כיצד בוחרים דק סינטטי איכותי?

בשנים האחרונות פרחה תעשית החומרים הפולימרים והשתלבה מאוד גם בתעשיית הבנייה בעץ, נוצר מצב שבו ניתן להשתמש בחומרים אלו לעיצוב הבית והגינה. יש לציין שבדרך כלל הדקים הסינטטיים הינם תערובת של עץ ממוחזר וחומרים מלאכותיים.

הכלל הוא פשוט – מוצרים איכותיים רוכשים רק מחברות איכותיות. על כן, הקפידו לברר אודות תהליך הייצור של הדקים, קבלת תעודת אחריות וביצוע עבודת התקנה איכותית. מחירים זולים בצורה משמעותית הם נורה אדומה, וסביר כי תשלמו עליהם בעתיד מחיר גבוה.

אל תוותרו על השוואת מחירים

על כן, מומלץ לבצע השוואת מחירים, לבדוק את ניסיון החברה וכמובן, את המוניטין שלה כאמינה ומקצועית. המחיר יכול להגיע לאותו המחיר של דק מעץ ואפילו יותר. למרות שאולי יש נטייה לחשוב שעץ טיבעי "אמיתי" יהיה יקר יותר מעץ סינטטי, ההיפך הוא הנכון החברה עושה שימוש יפהפה שמיובא לארץ בהזמנה מיוחדת. איכות המוצר נבדקת בקפידה על ידי בעלי מקצוע מובילים בתחומם, תוך עמידה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר.

בחרתם דק סינטטי...?  נותר רק לבחור קבלן מתאים. בחירה לא נכונה תגרום לחומרי הגלם הטובים ביותר עם התכנון הטוב ביותר להראות כטעות ובזבוז כסף.

חשוב להקפיד שהמתקין ישתמש בתשתית איכותית ולא יחפש קיצורי דרך. השיטה הבדוקה היא לבקש מהמתקין מספר כתובות של התקנות, עדיף בנות שנה ויותר.  פלא דק הינה חברה ותיקה המתעסקת ביבוא ושיווק דקים סינטטים. דקים אלו נבדקו ונמצאו מתאימים ועמידים לתנאי האקלים של ישראל.

אנו מתמחים בפתרונות חלופיים למוצרי עץ בנוף החצר, כגון דקים סינטטים, פרגולות עץ סינטטי, גדרות עץ סינטטי, חיפויי קיר סינטטים ועוד, אשר לכולם מכנה משותף אחד חומרים דמויי עץ.  הינכם מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישת ייעוץ - בואו להתרשם מהתקנת הדקים של פלא - דק! 

שלחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם