פלא דק
 • למידע והזמנות חייגו
  077-7277973
  יצירת קשר
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם

חידוש דקים

הכנה-לחידוש-דק
חידוש-דק

 

חידוש דקים זה פתרון מצוין גם עבור דקים שנראים כי אבד עליהם הכלח. פעמים רבות ניתן לבצע חידוש דקים במקום להחליף את העץ כולו ובכך לחסוך הוצאות גבוהות ומיותרות.

חידוש דקים נעשה על מנת לבצע תחזוקה שוטפת אשר נדרש לעשות לדק על מנת לשמור על הדק מפני נזקים כגון נזקי האקלים אם הדק התחמם יותר מידי בשמש, אם דרכו על הדק יותר מידי ופצעו אותו ולכן החידוש מבטיח שהדק שלנו יהיה מוגן ויצליח לשמור על המראה המקורי שלו. בכדי להבטיח שהדק בביתכם יישמר לאורך השנים מומלץ לבצע חידוש דקים אחת לשנה או שנתיים. 

מתי מבצעים חידוש דק?

כאמור מומלץ לבצע את חידוש דק אחת לשנה או שנתיים. כאשר המועד המתאים נקבע בהתאם למצב העץ. ישנם מקרים, בהם יש לבצע עבודות חידוש דק תכופות, כאשר במקרים אחרים ייתכן וגם לאחר שנתיים לא יהיה בהן צורך.

התכיפות תלויה מאוד בסוג העץ ובתנאי הסביבה שלו. כך, סביבה עשירה באבק או המאופיינת במזג אוויר קיצוני, דורשת חידוש לעתים קרובות יותר. כאשר הדקים נמצאים בתוך מבנה סגור, לעומת זאת אין צורך בפעולות תחזוקה תכופות. כך גם לגבי סוג העץ, כאשר ישנם סוגים של דקים הדורשים שימון תכוף ואחרים שאינם זקוקים לו כלל. 

דקים מעץ הם תוסף דקורטיבי לכל חלל ומרחב, הם מספקים לנו מראה טבעי ויוקרתי גם יחד, נעימים להליכה ברגליים יחפות ובעיקר משווים אווירה ביתית וחמימה. אולם, בדומה לריצופים אחרים, דקים מעץ דורשים תחזוקה שוטפת. העץ, כחומר גלם, חשוף למפגעים שונים של לחות, שמש חזקה, רטיבות מגשמים ומזיקים שונים.

תהליך חידוש דקים

על מנת להתחיל בתהליך חידוש דקים כמו שצריך, נדרש לנקות אותו תחילה ולהסיר ממנו לכלוך שהצטבר. ניתן להמשיך הלאה לצביעת הדק ושימונו רק אחרי שהדק נקי. ננמיך את כל הברגים, נחזק את לוחות האם ונחליף אם יהיה צורך בכך.

לאחר שניקינו את הדק אנחנו משייפים ומחליקים את העץ. הפעולה הסופית היא צביעה של הדק באמצעות שמן מיוחד. חשוב לציין כי פרט לניקיון, צבע ושימון, לעתים יש לבצע גם החלפת קורות סדוקות או רקובות. תהליך חידוש דק הוא תהליך מורכב, הדורש כלים וחומרים מיוחדים ובעיקר מיומנות גבוהה וניסיון רב. תהליך חידוש דקים כולל בתוכו מספר פעולות כגון ליטוש הדק, שימון הדק, צביעת הדק וניקיון הדק.

1. ליטוש הדק

בשלב זה מסירים את שכבת הצבע העליונה, יחד עם הלכלוך והאבק שהצטברו עליה לאורך זמן. מעבר עם מכונה נוספת קלה יותר ליצירה של משטח חלק ואחיד. את הליטוש מבצעים באמצעות מכונת ליטוש מיוחדת ויש לבצע בזהירות ובהתאמה לסוג העץ ומצבו. ליטוש עמוק מידי, יוביל לפגיעה מיותרת בשכבות העמוקות של העץ, בעוד שליטוש שטוח מדי יוביל לתוצאות בינוניות ולא מוצלחות. משייפים את הלוחות ובכף מבריקים את העץ ומצליחים להסיר ממנו כל מיני שימנים של פגעים שונים.

2. ניקיון הדק

בשלב זה מנקים את השכבות שנחשפו בליטוש, באמצעות חומרים מיוחדים בהתאם לסוג העץ ותכונותיו. נעבור על כל משטח הדק עם מכונה מקצועית במספר שלבים עד שכל הצבע הישן, כל הקימורים והעיוותים בעץ מתישרים ומתאחדים, שלב זה כולל ניקוי יסודי של כל השטח כולל חריצים בין הלוחות.

3. צביעה מחדש ושימון של הדק

לסיום, צובעים מחדש את שכבות העץ הטריות. תהליך השימון תלוי בסוג העץ, כאשר, במרבית המקרים יש בו צורך ובכך מסיימים את תהליך החידוש. השמן מגן על הדק ושומר על הצבע המקורי שלו. לאחר ליטוש הדק על ידי שיופו עם מכונת שיוף מקצועית, ניתן לשמן את הדק הדק על ידי שמן מיוחד לדקים מעץ, השמן מעניק ניצוץ חדש לדק ומבריק אותו. השמן שומר על הדק מני נזקים כמו שריטות וחתכים.

  אנו בחברת פלאדק מתמחים בהתקנה ובחידוש סוגי דקים מגוונים, בהתאמה מלאה לסוג העץ, מצבו ותכונותיו.

  לחברתנו ניסיון רב בשנים, ציוד מתקדם ומגוון וכן צוות מומחים שישמחו לעמוד לשירותכם בכל נושא ובקשה, תוך מתן יחס אדיב ואישי.

  לתיאום פגישה אתנו ולקבלת הצעת מחיר -  מלאו את פרטיכם

  שלחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם