פלא דק
 • למידע והזמנות חייגו
  077-7277973
  יצירת קשר
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם

דקים מעץ

דקים מעץ
דקים מעץ

דקים מעץ הינם דקים העשויים עץ מסוגים שונים הנבדלים זה מזה במראה, ברמת הגימור, בעמידות ודרישות התחזוקה:

 1. דק מעץ אורן – הנחשב עץ עדין יותר ובעל גמישות טובה יותר, תכונות המאפשרות לבצע עבודות מורכבות אך באיזורים שאינם חשופים לפגעי מזג האוויר.
 2. דק איפאה – נחשב חזק ועמיד יותר ומתאים למקומות החשופים לשמש, מים ולחות. קיימים 2 סוגים עיקריים של דקים מעץ: דק איפאה טבאקו ודק איפאה קמרו.
 3.  דק מעץ טיק בורמזי – עץ חזק ועמיד מאוד הנפוץ בשוק לתעשייה עקב תכולת השמן הגבוהה בו המונעת את התנפחותו במגע עם מים ויצירת סדקים. הוא מיובא מאסיה ומחירו יחסית יקר יותר משאר סוגי העץ.
 4.  דק מעץ קרולינה - זהו עץ אידיאלי עבור בניית דקים המגיע ברמות איכות שונות, וכאשר רמה גבוהה, תבטיח דקים כמעט ללא עיניים, או עיניים קטנות לאורך הדק. הוא בעל דחיסות גבוהה ונחשב עמיד מאוד. מגיע בגוון צהבהב ועד לחום בהיר ועל כן נוח גם לצביעה.
 5.  דק במבוק - דק בעל מראה חמים ויוקרתי, משדר חמימות וביתיות.

לדקים מעץ מספר רב של יתרונות:

 • דקים מחומר עץ מאפשרים לנוע בקלות על גבי המשטח. לעומת אבני מדרך ודשא סינטטי, על דקים ניתן לנוע גם עם גלגלים, בימבות, אופניים, כסאות על גלגלים וכדומה. לעומת זאת, על דשא סינטטי ואבני מדרך ילדים אינם יכולים לשחק, וכן המעבר עליהם אינו יציב ואיתן כמו דקים העשויים מעץ.
 • בנוסף לכך המראה של דקים במראה עץ מקנה תחושה חמימה ונעימה. הוא יוצר אזור מתוחם וניתן למקם עליו שולחנות אוכל ספות ישיבה, נדנדות וכל ריהוט או פריט נוי שימצא חן בעניינו. 
 • שילוב של אלמנטים שונים עם דק עשוי מעץ - ניתן לעשות עוד אלמנטים שימושיים ומעניינים כגון: מדרגות עץ, אדניות עץ וגם הטמעת בריכה באדמה.

ישנן דרכים רבות לשלב משטחים צבעוניים ויפים בגינה, בדרך כלל נעשה זאת מחומרים טבעיים, חומרים בעלי מרקמים שונים, גוונים שונים ומראה חיצוני שונה. כך לדוגמא ניתן לשלב אבני מדרך, חלוקי נחל במגוון צבעים, דשא רגיל או סינטטי, ריצוף וכמובן דקים במראה עץ. אחת הדרכים המרהיבות ביותר לעצב את הגינה שלנו היא באמצעות שילוב של משטחים שונים היוצרים מגוון מעניין ומסקרן, המושך את העין וגורם לתחושה של שפע ואסתטיקה. 

דקים מעץ כריצוף לבריכה

אחת הדוגמאות הפופולאריות מאוד לאחרונה לשימוש בעץ הינו השימוש בדקים טבעיים מעץ מסביב לבריכה. אנשים רבים בעלי בתים פרטיים אוהבים את הרעיון של בריכות מוטמעות באדמה בגובה אפס. אומנם על מנת להטמיע בריכה רגילה יש צורך להשקיע בבניה שלבריכה ומדובר בעלויות עתק.

במקום זה, אחד הפתרונות הוא להשתמש בגינה בריכה עמוקה מאוד העשויה מחומרים פלסטיים, כאשר במקום לטפס אליה היא תוטמע באדמה ומסביב יהיה בגובה אפס רצפת דק, כך הבריכה לא תראה כבריכה מפלסטיק, התחושה תהיה אותנטית וגם הנגישות לבריכה מלמטה תהיה נוחה.

כאשר אתם מתקינים דקים שעשויים מעץ, חשוב לוודא שהעבודה מתבצעת ברמה הגבוהה ביותר, שיש צוות שדואג לכל הפרטים, לאסתטיקה ולסימטריה, לאיכות החומר, ולביצוע דקדקני של התוכנית מבלי לפספס שום פרט.

ההבדלים בין דקים מעץ לדקים סינטטיים:

ניתן למצוא היום בשוק מגוון רחב של דקים מסוגים שונים. החל מארץ מוצאם, דרך הגוון ועד לרמת עמידותם במים ולכלוך.

אך השוני הרב ביותר הוא בין דקים מעץ מלא לבין דקים סינטטיים. למען הסדר הטוב לפניכם טבלה של סוגי הדקים וכל דק יתרונותיו וחסרונותיו. 

בפניכם רשימת תכונות שונות אשר מאפיינות את סוגי הדקים השונים. הטבלה מציגה את התכונות החשובות ביותר בזמן ההחלטה של בחירת דקים לכל שימוש. 

תכונות דקים

דקים סינטטיים

דקים מעץ מלא

עלות

תשלום חד פעמי במעמד הרכישה וההתקנה

תשלום בשעת הרכישה וההתקנה + הוצאה של תחזוקה שנתית קבועה

תחזוקה שנתית

לא נדרשת כלל

תחזוקה שנתית קבועה מידי שנה של שימון וצביעה

עמידות בשמש

עמיד בשמש דהיה קלה (אין האפרה) לא נסדק

ללא תחזוקה צבעו מאפיר, ונסדק

הפרשת שרף

דק סינטטי - אין שרף

לרוב בחום מפריש שרף כמובן תלוי בסוג העץ

התקנה

ניתן להתקנה עצמית

ניתן להרכיב באופן עצמאי

בטיחות

בטיחותי מאוד ללא שבבים וקוצים, ומונע החלקה באזורים רטובים.

לא מומלץ ללכת יחף ישנם שבבים, גורם להחלקה.

גוונים

מגוון רחב של צבעים החל צבעי עץ טבעי וגם לבן

מוגבל לצבעי העץ

טקסטורה

אחידה

משתנה

שימושים

חיפוי קיר, חיפוי רצפה, פרגולות, גדרות, ועיצובים

חיפוי קיר, חיפוי רצפה, פרגולות, גדרות, ועיצובים

אקולוגי

דק ירוק יותר לא דורש השמדת יערות גשם

דורש כריתה והשמדה של יערות הגשם 

תמיד מומלץ וכדאי להתייעץ עם בעל מקצוע ולקבל מידע יותר מעמיק לגבי סוגי דק שונים, וגם לסוג ההתקנה המבוקשת.  לפרטים ולמידע נוסף על דקים וסוגיהם, צרו קשר עם פלא דק ונספק לכם את כל המידע המבוקש כי דקים לא קונים על רגל אחת!!!

  שלחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם