פלא דק
 • למידע והזמנות חייגו
  077-7277973
  יצירת קשר
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם

דק אורן

דק אורן הוא בחירה מצוינת בעבור אלו המחפשים פתרון איכותי ויפה, מבלי חריגות תקציב. אנו בחברת פלא דק מחזיקים בניסיון רב בעבודה עם דק מעץ אורן טבעי. השימוש באורן נפוץ מזה עשרות שנים, כאשר ייבוא העצים מדרום אמריקה החל רק בשנים האחרונות.

העבודה עם עץ אורן טבעית בעבור המתקינים. הם מכירים את העץ היטב ומבצעים גם עבודות מורכבות בתוך זמן קצר. השימוש בעץ אורן נפוץ מאוד בישראל ובעולם כולו. עץ האורן נוח מאוד לעבודה, פחות יקר בהשוואה לעצים אחרים ומאוד אסתטי. התוצאות מדברות בעד עצמן ומעודדות את המשך העבודה עם האורן.

ישנם כ - 150 מינים שונים של עצי אורן, בכל רחבי העולם. עץ האורן גדל באופן טבעי בחצי הכדור הצפוני. במיוחד ניתן לראות עצים אלה, שמגיעים לגובה של עד 15 מטרים ומוכרים גם בזכות האצטרובלים שלהם, בקליפורניה, ברוסיה ובפינלנד. בארץ יש שני זני עץ אורן: אורן הסלע ואורן ירושלים. זהו עץ רך יחסית וגמיש ולכן גם דק אורן מתאפיין ברכות ובגמישות, וזקוק לתחזוקה מוקפדת כדי להישמר לטווח ארוך.

דק אורן - יתרונות:

 • נוחות העבודה
 • דק אורן נמכר בעלויות נמוכות ותוצאות מוצלחות.
 • עץ האורן רך יותר בהשוואה לעצים אחרים, כמו עץ איפאה או קומרו וקל לבנות ממנו דקים.
 • כמו כן, כאשר הבנייה דורשת פחות שעות עבודה, כך גם הלקוח משלם עבורה פחות.

דק אורן העשוי עץ אורן פיני

חשוב לציין, כי ישנם מספר סוגים של עצי אורן שמיובאים לישראל. ההבדלים בין העצים באים לידי ביטוי במספר העיניים שיש לעץ ובאיכותו. עץ האורן האיכותי ביותר, הוא עץ אורן פיני, המגיע לישראל בייבוא אישי מפינלנד. דק מסוג אורן העשוי עץ אורן פיני שעבר תהליך חיטוי ואיטום, הוא בחירה מומלצת. המחיר אטרקטיבי, המוצר איכותי והתוצאות מרהיבות.

תחזוקה של דק עשוי אורן טבעי

תחזוקה של דק אורן נדרשת אחת לחצי שנה עד שנה. במטרה לשמר אותו לתקופה ארוכה, יש להקפיד לשמן אותו באמצעות שמנים מתאימים. חשוב לציין, כי ישנם סוגים שונים של שמנים המיועדים לתחזוק דקים ועץ, ולכן, חשוב להקפיד בבחירת השמנים המתאימים לאורן. הדק זקוק לחומרים ספציפיים המותאמים לתכונותיו.

1. חיטוי - תחזוקת דק מעץ אורן מתחילה עוד לפני ההתקנה, כשהלוחות עוברים חיטוי לצורך הגנה מפני חרקים מזיקים.

2. ניקוי - דק אורן עלול להינזק עקב חשיפה למים, ולכן עדיף ניקוי יבש, עם מטאטא ו/או מטלית לחה. אם הדק ישן וזקוק לניקוי אינטנסיבי יותר, מומלץ להזמין חברה מקצועית שתשתמש במכונת לחץ מים גבוה. מיד לאחר מכן יתבצעו גם שיוף ושימון. 
3. שימון וצביעה - שבועיים אחרי ההתקנה כדאי לשמן את הדק. לאחר מכן התדירות המומלצת היא אחת ל-6 חודשים, כשהשימון כולל למעשה צביעה. חידוש דק אורן בתדירות הזו מבטיח מקסימום נחת לטווח ארוך.

אנו בפלא דק נשמח לתת לכם הדרכה ראשונית ושאר טיפים לתחזוקת הריצוף. הצוות המקצועי זמין לשאלות גם לאחר התקנת הדק. דק אורן מחיר משתלם, נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה. 

רוצה ללמוד עוד איך לשמר את הדק שלך לאורך ימים? לחץ כאן.

תהליך התקנת דק אורן

 1. שלב ראשון: תשתית - דק מעץ זקוק לתשתית, ובמקרה של דק אורן גם התשתית היא מעץ זה. המרווח המומלץ הוא 50-60 ס"מ (ממרכז למרכז). בחלק מהמקומות כדאי לזפת את הבסיס של התשתית על-מנת להגן עליה ממים ומטרמיטים.

 2. שלב שני: הברגה - בשלב זה תחילה מכינים שקע כדי שהבורג ישתלב באופן מיטבי עם לוחות העץ, ואז מבריגים. חשוב להשתמש בברגים איכותיים עם ציפוי מתאים שמקנה להם עמידות.

 3. שלב שלישי: שימון - שבועיים אחרי ההתקנה הראשונה, נדרש כאמור שימון של הדק. אופציה נוספת היא צביעה בשתי שכבות (עם צבע ייעודי לאורן).

למה כדאי להתקין דק אורן?

 • נוח מאוד לעבודה - בזכות הרכות והגמישות של האורן עצמו.
 • מראה טבעי - דק אורן משתלב מצוין בסביבה בכל מקום בארץ. חידוש דק אורן משמר את המראה הטבעי לאורך זמן.
 • מחיר נמוך - בזכות קלות העיבוד והעובדה שמדובר בעץ נפוץ, תוכלו ליהנות מדק יפה במחיר מצחיק (ובפרט בהשוואה לדק איפאה, דק מעץ במבוק או דק סינטטי).
 • יחס עלות תועלת משתלם - דק מעץ אורן פיני הוא מוצר איכותי, וביחד עם המחיר הנמוך התוצאה היא יחס עלות תועלת משתלם מאוד.

מחיר התקנת דק אורן

אחד היתרונות המרכזיים של דק אורן הוא כאמור העלות הנמוכה. המחיר משתנה בהתאם למאפייני השטח שבו יוצב הדק, אבל ככלל העלות ההתחלתית היא 200 ש"ח למ"ר. בממוצע משלמים עבור דק אורן מחיר של כ-350-400 ש"ח למ"ר, ואנחנו בכל מקרה ניתן לכם הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת מאוד.

טיפים והמלצות עבור דק אורן

 • דק אורן מומלץ בחום למי שלא רוצה להשקיע יותר מדי כסף.
 • כדאי לבחור באזור מוצל. ככל שהדק נחשף פחות לשמש, כך הוא דוהה בקצב איטי יותר
 • לא ליד בריכה - האורן רגיש למים, ולכן אם אתם מחפשים דק שיקיף בריכה, מומלץ לבחור פתרון אחר (דק סינטטי למשל או דק מעץ איפאה).
 • לוודא שהתבצע חיטוי - דק מאורן שלא עבר חיטוי עלול להגיע עם תולעים, ולמשוך אליו חרקים מזיקים אחרים.
 • שימון עם חומרים איכותיים - חידוש דק אורן חייב להתבצע עם חומרים שמתאימים למטרה ספציפית זו, כדי שתוכלו ליהנות מדק יפה ושובה לב לאורך זמן.

 

  שלחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם